Muzikoterapie

Muzikoterapie
Muzikoterapie

Terapie Tibetskými mísami je hluboce relaxační terapie, kde na tělo působí zvuk i vibrace. K muzikoterapii používám Tibetské mísy různých velikostí, které jsou postupně přikládány na různé části těla. Dále v terapii využívám jiskřivého zvuku zvonků Koshi, které mají schopnost harmonizace. Dál hudební nástroj Kimballa, tibetskou Tinghsu, solffegio frekvence či Schummanovu rezonanci. Hluboká relaxace, kdy dokážeme opravdu "vypnout" hlavu a dostáváme se do naprostého uvolnění je i velmi léčivá. Když se nacházíme v těchto stavech, naše tělo je plně uvolněné, odchází z něj i podvědomé napětí a dokáže využívat své přirozené schopnosti samouzdravení.

S touto terapií jsem se setkala na jednom vzdělávacím víkendu a naprosto mě nadchla. Když jsem pociťovala její účinky na sobě tak jsem hned věděla, že tohle chci předávat dál. Je to natolik pohlcující, že i 20 minut je hluboký a plně hodnotný zážitek. K podpoření hlubšího účinku ve všech rovinách vnímání používám i aromaterapii v podobě přírodních esenciálních olejů, které jsou uvolňovány do vzduchu pomocí ultrazvuku tím pádech není jejich účinek znehodnocen zahřátím přímým ohněm.

Je to skvělé řešení nejen pro ty, kteří jsou v běžném životě velmi vytížení a potřebují občas úplně vypnout, ale i jako duševní hygiena pro každého. Vy nemusíte nic, dokonce mi ani říct co vás na terapii vede. Bonusem je naprosté uvolnění tělesného napětí a nepopiratelné zdravotní účinky. Ať už si dopřejete 20,40 nebo 60 minut, vždycky vám to bude připadat málo!

Jako součást sezení 40 nebo 60 minutové terapie lze přidat po domluvě harmonizaci čakrového systému pomocí energetické medicíny. Zvolíte si délku harmonizace a muzikoterapie popřípadě doplnit terapii jinou technikou (uvolnění zad nebo krku krátkou masáží nebo protažením inspirované technikami Shiatsu).